Wojciech Brzozowski, 23 maj 2019, 3286 wyświetlenia

Przejmiemy Twój dług!!!

W naszej wieloletniej działalności wielokrotnie otrzymywaliśmy od naszych klientów pytanie, czy bylibyśmy zainteresowani przejęciem ich długów?

Co do zasady, tego rodzaju instytucja w prawie cywilnym została uregulowana w art. od 519 do 525 k.c., zgodnie z którym osoba trzecia może wstąpić na miejsce dłużnika, który zostaje z długu zwolniony (przejęcie długu).

I tak właśnie sobie pomyśleliśmy, dlaczego by nie? Skoro można, to my bardzo chętnie.

W tym miejscu pragniemy wyjaśnić, na czym dokładnie polega różnica pomiędzy cesją wierzytelności, a przejęciem długu. Pierwsza z nich może być zawarta pomiędzy wierzycielem, a osobą trzecią bez zgody dłużnika, a druga między dłużnikiem, a osobą trzecią za zgodą wierzyciela lub między wierzycielem, a osobą trzecią za zgodą dłużnika.

W dzisiejszym wpisie skupimy się tylko i wyłącznie na możliwości zawarcia umowy przejęcia Twojego długu przez nas.

Pierwszą korzyścią, i w zasadzie najważniejszą, jest to, że skutecznie pozbędziesz się długu, a drugą to, iż nic nie będzie Ciebie to kosztowało.

Piękne, prawda?

Pewnie się zapytasz, właściwie dlaczego mielibyśmy spłacać za Ciebie Twój dług, bo na pierwszy rzut oka wydaje się to absurdalne, jednak dla nas w relacjach dłużnik – wierzyciel nie ma rzeczy absurdalnych i znamy sens tego działania.

Co istotne, absolutnie niczym nie ryzykujesz, a jedynie możesz tylko zyskać rozwiązanie Twojego problemu finansowego raz na zawsze.

Niestety, żeby nie było tak pięknie, nie jesteśmy w stanie przejąć każdego Twojego długu ze względu na ustawowy zakaz przenoszenia w drodze takiej umowy praw, a właściwie obowiązków, co do których tylko Ty możesz je spełnić. Nie możemy też przejąć Twojego długu, jeżeli wierzyciel kategorycznie nie wyrazi zgody na taką umowę.

Dlatego też jeżeli posiadasz dług w banku lub używając potocznej nomenklatury w firmie windykacyjnej, z miłą chęcią przytulimy go.

Od strony prawnej co do możliwości przejęcia Twojego długu niejednokrotnie wypowiadały się w tym zakresie sądy powszechne akcentując, iż:

Przejęcie długu nie narusza treści istniejącego dotychczas stosunku zobowiązaniowego, a jedynie powoduje zmianę osoby dłużnika” (Wyrok z dnia 22 maja 2015 Sądu Apelacyjnego w Krakowie sygn. akt: I ACa 344/15)

Dlatego też, jeżeli jesteś dłużnikiem tego typu instytucji i zaprzestałeś spłaty zobowiązań wynikających z umów kredytu lub pożyczki, zgłoś się do nas lub napisz wiadomość na adres: kontakt@absolutio.pl lub też wyślij wiadomość poprzez formularz kontaktowy, a my przedstawimy Ci szczegóły naszej propozycji oraz to, czy będziemy mieli szansę na skuteczne przejęcie Twojego długu.

GALERIA:

ZOBACZ TAKŻE: